Polska
maj 2009

Spotkanie robocze w Polsce

Kolejne spotkanie robocze miało miejsce w naszej szkole w maju 2009 r. Z radością gościliśmy delegacje ze wszystkich szkół biorących udział w projekcie a także delegację słowacką: Burmistrza miasta partnerskiego Semerowo oraz Dyrektor szkoły podstawowej w Semerowie, z którą współpracowaliśmy w ramach poprzedniego programu Comenius.

Zaproszeni goście mieli doskonałą okazję na poznanie najpiękniejszego miasta w Polsce- Krakowa. Wszyscy podziwiali Rynek, Sukiennice, Kościół Mariacki oraz Wawel. Ogromne wrażenie zrobiła na nich także kopalnia soli w Wieliczce. Jednak najbardziej nasi goście przeżywali pobyt w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu.

Podczas pobytu w Nisku goście odwiedzili Burmistrza a także podziwiali piękno naszej okolicy podczas spływu po Sanie.

Goście zwiedzili naszą szkołę, która wywarła na nich bardzo pozytywne wrażenie. Byli zachwyceni występem naszych uczniów, którzy pod kierunkiem nauczycieli przygotowali wzruszający spektakl słowno-muzyczno-taneczny. Wszyscy byli zaskoczeni i zauroczeni profesjonalnością z jaką uczniowie odegrali swoje role.

W czasie spotkań roboczych uczniowie zapoznali gości z systemem edukacyjnym w Polsce. Następnie koordynatorzy z poszczególnych szkół zdali relację z postępów wdrażania projektu w swojej szkole a także rozpoczęto dyskusję na temat produktu końcowego projektu. Ustalono, że produktem końcowym będzie komiks utworzony z kilku odrębnych historii. Każda szkoła wybrała dwa tematy na podstawie których uczniowie wymyślili jedną lub dwie historie.

W naszej szkole uczniowie pracowali pod kierunkiem mgr Mirosława Szczęcha oraz mgr Ewy Skwary. Powstały dwie odrębne historyjki. Jedna z nich związana jest z plotkowaniem natomiast druga z izolowaniem kogoś z grupy. Właśnie te dwa problemy pojawiały się najczęściej w ankiecie przeprowadzonej wśród gimnazjalistów.

Na pożegnanie...